14 - то Държавно първенство по Йога   Велико Търново 27-28 Юни 2009 г.
                                                                                 
В 14-тото Държавно първенство по йога взеха участие 69 състезателя от 9 клуба от България.

Това бяха йога- клубовете:
" Амрита "- Пловдив;
" Вяра "- София;
" Йога" - В. Търново;
" Колобар " - Варна ;
" Лотос " - Плевен;
" Пракрити "- В. Търново;
" Свародая "- Варна ;
"Скорпион" - София
и " Хридая "- Бургас
Класиране:
Отборно:
І- во място- клуб " Скорпион "- София
ІІ- ро място - клуб " Амрита "- Пловдив
ІІІ- то място- клуб " Вяра" - София
възрастови групи :
13-16 г.
жени:
1 място-Анелия Първанова-клуб " Скорпион "- София
2 място-Силвия Нинова-клуб " Скорпион "- София
3 място-Цветелина Николова- клуб " Амрита "- Пловдив
4 място-Йоанна Кутунади- клуб " Скорпион "- София
5 място- КристинаПетрова- клуб " Йога"-В.Търново
6 място-Веса Джамбазова- клуб " Амрита "- Пловдив
мъже:
3 място-Антон Милославов- клуб " Скорпион "- София
17-19 г.
жени:
1 място-Ирина Ангелова-клуб "Хридая"-Бургас
2 място-Лиляна Цветкова- клуб "Хридая"-Бургас
3 място-Параскева Параскевова-клуб "Колобар"-Варна
4 място-Милена Тодорова-клуб " Скорпион "- София
5 място-Павлина Паскалева- клуб " Амрита "- Пловдив
6 място-Златка Иванова- клуб " Амрита "- Пловдив
мъже:
1 място-Мартин Петров- клуб " Скорпион "- София
2 място-Васил Каудов- клуб " Скорпион "- София
3 място-Стоян Крумов- клуб " Амрита"- София
20-30 г.
жени:
1 място-Диляна Стойчева- клуб " Амрита"- София
2 място-Ива Благоева- клуб " Скорпион "- София
3 място Мила Маркова-клуб "Колобар"-Варна
4 място-Людмила Йошкова- клуб " Вяра " - София
5 място-Елена Воробиева -клуб " Вяра " - София
6 място -Евелина Георгиева- клуб " Скорпион "- София
мъже:
1 място-Петър Кържилов-клуб " Скорпион "- София
2 място-Стефан Огнянов-клуб " Скорпион "- София
3 място -Явор Каменов-клуб " Скорпион "- София
31-40 г.
жени:
1 място-Вера Чакова- клуб " Вяра " - София
2 място-Петя Николова-клуб "Колобар"-Варна
3 място-Ирина Бахова- клуб " Хридая "- Бургас
4 място-Дияна Пашалиева-клуб " Амрита"- София
5 място-Албена Маринова- клуб " Лотос "- Плевен
6 място-Николинка Димова-клуб "Колобар"-Варна
мъже
1 място-Борислав Николов- клуб " Вяра " - София
1 място-Валери Маринов-клуб " Вяра "- София
2 място- Константин Йотов-клуб " Скорпион "- София
41-50 г.
жени:
1 място-Виолета Папазян- клуб "Колобар "- Варна
2 място-Жана Енчева- клуб "Колобар "- Варна
3 място-Мариана Трифонова-клуб " Скорпион "- София
4 място-Илияна Захариева- клуб " Свародая "- Варна
мъже:
1 място-Иван Власов-клуб " Амрита"- София
2 място-Христо Костов- клуб " Пракрити " - В. Търново
3 място Евгени Зерков-клуб " Скорпион "- София
4 място -Божидар Паляков-клуб " Скорпион "- София
над 50 г.
жени:
1 място-Мария Рашкова-клуб " Амрита"- София
2 място-Светлана Петкова- клуб " Йога"-В.Търново
3 място-Лазаринка Лазарова-клуб " Скорпион "- София
мъже:
1 място-Рашко Зайков--клуб " Амрита"- София
2 място-Константин Дончев-клуб " Скорпион "- София
Абсолютен шампионат:
младша възраст:
Ива Благоева-клуб " Скорпион "- София
старша възраст :
Вера Чакова-клуб " Вяра" - София
Христо Костов- клуб " Пракрити " - В. Търново
Специални награди:
1.награда за изключително висока трудност- жени -Ива Благоева- клуб " Скорпион "- София
1.награда за изключително висока трудност-мъже - Христо Костов- клуб " Пракрити " - В. Търново
2. награда за най-хармонично изпълнение- Лиляна Цветкова- клуб "Хридая"-Бургас
3.награда на община В.Търново-Константин Дончев-клуб " Скорпион "- София
4.награда на публиката и награда за най-възрастен участник-Лазаринка Лазарова-клуб "Скорпион"-София
5.награда за най- перфектно изпълнена пасшимоттанасана-Петя Николова-клуб "Колобар"-Варна
6.награда за най- перфектно изпълнена ширшасана-Вера Чакова-клуб " Вяра" - София
7. награда за най- атрактивно изпълнение-Борислав Николов- клуб " Вяра " - София