17 - то Държавно първенство по йога
                                                           Ксилифор , 1 юли 2012 г.

В състезанието взеха участие  9 клуба, лицензирани членове на  БФЙ:  клуб „ Вяра“- София, клуб „ ДХРЧ“- Русе , клуб „ Изида „ - Свиленград, клуб „ Орфей“- София, клуб „ Лотос „ - Плевен, клуб „ Пракрити“- В. Търново, клуб „ Колобар“- Варна, клуб „ Нед „ - София, клуб „ Хридая“- Бургас.
                                             


Класиране по възрастови групи:
13-16 г.
Пламена Петкова- първо място- клуб „ Хридая „ - Бургас
Мария Мърдева- второ място- клуб „ Изида „- Свилинград
Йоанна Камбуриди- трето място- клуб „ Вяра „ - София
Вероника Петрова- четвърто място- клуб „ ДХРЧ „ -Русе
Иван Иванов- първо място- клуб „ Хридая „ - Бургас
17-19 г.
Иванка Запрянова- първо място - клуб „ Вяра „ - София
Ирен Кирязова- второ място- клуб „ Колобар“- Варна
20-30 г.
Мария Кирова- първо място- клуб „ Хридая „ - Бургас
Адела Димова -място второ- клуб „ Вяра „ - София
Диляна Стайкова трето място- клуб „ Колобар“- Варна
Катерина Найденова- четвърто място-- клуб „ Вяра „ - София
Марлена Баджова- пето място-- клуб „ Вяра „ - София
Петя Карагьозова- шесто място- клуб „ Изида „- Свилинград
31-40 г.
Красимира Василева- клуб Изида- Свиленград- първо място
Борислава Аврамова- клуб Орфей- София- второ място
Катя Керемиджян- клуб Вяра - София- второ място
Силвия Вакинова- клуб „ Лотос „ - Плевен- второ място
Румяна  Ганчева - клуб „ Колобар“- Варна- пето място
Нина Христова - - клуб Хридая- Бургас- шсто място
Борислав Николов- клуб Вяра - София- първо място
41-50 г.
Елена Йончева -клуб Хридая- Бургас- първо място
Диана Ленкова- клуб Вяра - София- второ място
Десислава Георгиева - трето място- клуб Хридая- Бургас
Христо Коствов- клуб Пракрити- В. Търново- първо място
Велин Янакиев Великов - клуб Хридая- Бургас- второ място
Росен Механджиев- клуб Вяра - София- трето място
Над 51 г.
Камелия Чулева- клуб „ Лотос „ - Плевен- първо място
Саня Табакова- клуб „ Лотос „ - Плевен- второ място
Здравка Крумова - клуб Нед- София- трето място

Абсолютен шампионат:
Младша възраст:
Адела Димова -първо второ- клуб „ Вяра „ - София
Мария Кирова- второ място- клуб „ Хридая „ - Бургас
Иванка Запрянова- трето място - клуб „ Вяра „ - София
Иван Иванов- първо място- клуб „ Хридая „ - Бургас

Старша възраст:
Красимира Василева- клуб Изида- Свиленград- първо място
Силвия Вакинова- клуб „ Лотос „ - Плевен- второ място
Камелия Чулева- клуб „ Лотос „ - Плевен- трето място
Христо Костов- клуб Пракрити- В. Търново- първо място
Борислав Николов- клуб Вяра - София- второ място
Велин  Великов - клуб Хридая- Бургас- трето място

Отборно класиране:
Първо място- клуб Вяра - София
Второ място- клуб Хридая- Бургас
Трето място- клуб „ Лотос „ - Плевен