МЕЖДУНАРОДЕН ДЕН НА ЙОГА

21 ЮНИ 2015 г

НДК ,СОФИЯ

 

Зала 3      

9:00 - 9:45 ОТКРИВАНЕ

  • ВИДЕО ЗАПИС НА ПРЕМИЕРА НА ИНДИЯ
  • ПОСЛАННИК НА ИНДИЯ
  • ВЕСЕЛИН ЛУЧАНСКИ
  • ШИБЕНДО ЛАХИРИ
  • АНИ ПАВЛОВА
  • Йога клуб „Вяра”,София, Демонстрация на деца

 Зала 3    

10:00 – 17:00 ЙОГА ПРАКТИКИ

  1. 10:00 – 10:35 Йога с Веселин Лучански, БФЙ
  2. 10:40 – 11:15 Йога капсули за дома и за работоното място, Гергана Захариева (Свами Йогагяна) и Нина Георгиева (Намраташакти), Българска йога асоциация, БФЙ
  3. 11:25 – 12:00 Крокодилски упражнения на Свами Дев Мурти, Анна Бакалова, Сдружение за йога, наука и изследване в памет на Свами Дев Мурти, БФЙ
  4. 12:05 – 12:40 Йога практики на Кирил Коларов, Йога клуб “Орфей”, БФЙ
  5. 12:50 – 13:25 Пробуждане на духовното сърце – дишане, смиряване на ума. Звук и тишина, Здравко Йончев (Бариди), „Шри Чинмой” център - България
  6. 13:30 – 14:05 Ащанга виняса и йога нидра, Аман Сууд.
  7. 14:15 – 14:50 Шивананда йога, Ерик Пападимитриу (Атмарам), Йога център “Дивали”
  8. 14:55 – 15:30 Принципите на йога по Айенгар, Кристос Павлу, Insight Yoga Studio
  9. 15:40 – 16:15 Асана и пранаяма практики, Сандип и негови ученици
  10. 16:20 – 16:55 Йога практики по “Изкуството да живееш”, Константин Драгов, Фондация “Изкуството да живееш”

 Зала 3.1

10:00 18:00 КОНФЕРЕНЦИЯ ПО ЙОГА

10:00 - 10:20 Какво е йога?, Ани Павлова (Свами Шрутигяна)

10:30 – 11:20 Какво е крия йога?, Шибенду Лахири, Асоциация по крия йога”Шибенду Лахири”

11:30 - 11:50 Самаяма – представяне и практика, Емил Маринчев, Сдружение за йога, наука и изследване в памет на Свами Дев Мурти, БФЙ

12:00 – 12:20 Сатянанда йога, Тодор Захариев (Вивекамурти), Българска йога асоциация, БФЙ

12:30 - 12:50 Йога – енергийна система, Виолетка Димитрова, Йога клуб “ОМ” – Сливен, БФЙ

13:00 – 13:20 Йога и нервно-физиологичната система, Антоанета Заркова Сдружение за йога, наука и изследване в памет на Свами Дев Мурти, БФЙ

13:30 -13:50 Ролята на колективната медитация за усъвършенстването на личността и обществото, Марика Георгиоска, Асоциация “Сахаджа йога – България”


14:00 - 14:20 Практически съвети и препоръки в личната практика по йога, Кирил Коларов, Йога клуб “Орфей”, БФЙ

14:30 - 14:50 Очистителни практики в йога, Елица Йоргова, Йога Арт Студио “Шанти” – Пловдив, БФЙ

15:00 - 15:20 Как йога помага на съвременния човек в динамичното и стресово ежедневие, Калина Прокопиева, БФЙ,

15:30 – 15:50 Йога и екология на душата – психологическите ползи от практикуването на йога, Катерина Павурджиева, Йога клуб “Пракрити” – Велико Търново, БФЙ

16:00 – 16: 20 SWAN анализ, Райна Христова – Радха, Българска Йога Асоциация, БФЙ

16:30 – 16:50  Изследване на йога в образованието, Мариана Димитрова и Агнеш Ковач, RYE България – изследване на йога в образованието

17:00 – 17:20 Йога в класната стая – игра и забавление или инструмент за мотивация, Таня Делякова, RYE България – изследване на йога в образованието

17:30 – 17:50 Патанджалийогасутра – основа за единство на духовните различия в света, Атанас Атанасов, Сдружение за йога, наука и изследване в памет на Свами Дев Мурти, БФЙ

 Зала 3.2  

 10:00 – 18:00 ПРЕЗЕНТАЦИЯ НА ТРАДИЦИЯТА НА АЮРВЕДА

 Апаратура за аюрведически прегледи

Филм, посветен на традицията на аюрведа

Брошури с информация за най-важните аспекти от аюрведа

 Списък с участниците в презентацията:

 

  1. Антоанета Тимчева, доктор по медицина
  2. Мария Жекова, доктор по медицина
  3. Ирена Маждракова, доктор по медицина
  4. Георги Драганов, докторат по фармакология
  5. Неделина Христова, доктор по медицина (предстои сертифициране)
  6. Мона Каушик, доктор на филологическите науки
  7. Юрий Ковачев, специалист по аюрведическа кухня
  8. Пенка Георгиева, медицинска сестра, аюрведически асиситент
  9. Екатерина Минкова, аюрведически асиситент
  10. Христина Иванова, секретар на Българско сдружение „Аюрведа”
  11. Росица Димитрова, член на управителния съвет на Българско сдружение „Аюрведа”
  12. Слава Гайдова, член на Българско сдружение „Аюрведа”
  13. Светла Колева, член на Българско сдружение „Аюрведа”

  10:00 – 18:00 ЙОГА ЗА ДЕЦА И БРЕМЕННИ ЖЕНИ

Координатори:  Лиляна Тонева, Малвика Кумар Прашант, Невена Атанасова, Момчил Тошев

Йога за деца

9:00 – 12:00 Светлана Гигова 


9:00 – 12:00 Ели Колева, Натали Ранчева         


12:00 – 15:00 Натали Ранчева         


12:00 – 15:00 Светлана Гигова

Рисуване на символи от йога (чакра, янтра и мандала), изложба на детски рисунки

9:00 – 12:00 Светла Колева, Ирина Ризова


9:00 – 12:00 Лиляна Тонева, Невена Атанасова


12:00 – 15:00 Малвика Кумар Прашант, Светлана Стоянова


12:00 – 15:00 Десислава Петкова, Невена Атанасова  



Бхаратанатям – индийски танци за деца и родители

11:00 - 15:00 - 2 сесии по 2 часа: основни стъпки, пози, мудра

11:00 – 13:00   Виктория Маринчева


13:00 – 15:00  Ели Колева, Виктория Маринчева

Йога за бременни

15:00 – 16:00 Йога за бременни, Даниела Събева, Йога клуб “Дивали”, БФЙ

 Йога за деца

 16:00 – 18:00 Йога практики за деца, Вера Захариева, Йога клуб “Вяра”, БФЙ и Кирил Коларов, Йога клуб “Орфей”, БФЙ

 Зала 3    

10:00 – 17:00 ЙОГА ПРАКТИКИ

  1. 10:00 – 10:35 Йога с Веселин Лучански, БФЙ
  2. 10:40 – 11:15 Йога капсули за дома и за работоното място, Гергана Захариева (Свами Йогагяна) и Нина Георгиева (Намраташакти), Българска йога асоциация, БФЙ
  3. 11:25 – 12:00 Крокодилски упражнения на Свами Дев Мурти, Анна Бакалова, Сдружение за йога, наука и изследване в памет на Свами Дев Мурти, БФЙ
  4. 12:05 – 12:40 Йога практики на Кирил Коларов, Йога клуб “Орфей”, БФЙ
  5. 12:50 – 13:25 Пробуждане на духовното сърце – дишане, смиряване на ума. Звук и тишина, Здравко Йончев (Бариди), „Шри Чинмой” център - България
  6. 13:30 – 14:05 Ащанга виняса и йога нидра, Аман Сууд.
  7. 14:15 – 14:50 Шивананда йога, Ерик Пападимитриу (Атмарам), Йога център “Дивали”
  8. 14:55 – 15:30 Принципите на йога по Айенгар, Кристос Павлу, Insight Yoga Studio
  9. 15:40 – 16:15 Асана и пранаяма практики, Сандип и негови ученици
  10. 16:20 – 16:55 Йога практики по “Изкуството да живееш”, Константин Драгов, Фондация “Изкуството да живееш”

Зала 3.2  

 10:00 – 18:00 ПРЕЗЕНТАЦИЯ НА ТРАДИЦИЯТА НА АЮРВЕДА

 Апаратура за аюрведически прегледи

Филм, посветен на традицията на аюрведа

Брошури с информация за най-важните аспекти от аюрведа

 Списък с участниците в презентацията:

 

  1. Антоанета Тимчева, доктор по медицина
  2. Мария Жекова, доктор по медицина
  3. Ирена Маждракова, доктор по медицина
  4. Георги Драганов, докторат по фармакология
  5. Неделина Христова, доктор по медицина (предстои сертифициране)
  6. Мона Каушик, доктор на филологическите науки
  7. Юрий Ковачев, специалист по аюрведическа кухня
  8. Пенка Георгиева, медицинска сестра, аюрведически асиситент
  9. Екатерина Минкова, аюрведически асиситент
  10. Христина Иванова, секретар на Българско сдружение „Аюрведа”
  11. Росица Димитрова, член на управителния съвет на Българско сдружение „Аюрведа”
  12. Слава Гайдова, член на Българско сдружение „Аюрведа”
  13. Светла Колева, член на Българско сдружение „Аюрведа”

Зала 3.2  

10:00 – 18:00 ЙОГА ЗА ДЕЦА И БРЕМЕННИ ЖЕНИ

Координатори:  Лиляна Тонева, Малвика Кумар Прашант, Невена Атанасова, Момчил Тошев

Йога за деца

9:00 – 12:00 Светлана Гигова 


9:00 – 12:00 Ели Колева, Натали Ранчева         


12:00 – 15:00 Натали Ранчева         


12:00 – 15:00 Светлана Гигова

Рисуване на символи от йога (чакра, янтра и мандала), изложба на детски рисунки

9:00 – 12:00 Светла Колева, Ирина Ризова


9:00 – 12:00 Лиляна Тонева, Невена Атанасова


12:00 – 15:00 Малвика Кумар Прашант, Светлана Стоянова


12:00 – 15:00 Десислава Петкова, Невена Атанасова  



Бхаратанатям – индийски танци за деца и родители

11:00 - 15:00 - 2 сесии по 2 часа: основни стъпки, пози, мудра

11:00 – 13:00   Виктория Маринчева


13:00 – 15:00  Ели Колева, Виктория Маринчева

Йога за бременни

15:00 – 16:00 Йога за бременни, Даниела Събева, Йога клуб “Дивали”, БФЙ

 Йога за деца

 16:00 – 18:00 Йога практики за деца, Вера Захариева, Йога клуб “Вяра”, БФЙ и Кирил Коларов, Йога клуб “Орфей”, БФЙ