XXI
ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО ПО ЙОГА

Зала "Бойчо Брънзов"
Бургас – 25-26 юни 2016г.

ДОКЛАД
За проведеното 21-то Държавно първенство по йога на 25 и 26 юли 2016 г. в Зала "Бойчо Брънзов" , Гр. Бургас
Организатори :
Българска Федерация по Йога, йога – център „ Хридая „
Участници:
СК „ Вяра „ - София
Клуб „ Изида „- Свиленград
Клуб „ Йога „ – В. Търново
Клуб „ Лазур „ - Бургас
Клуб „ Лотос „ – Плевен
Клуб „ Пракрити” – В. Търново
Клуб „ Хридая „ – Бургас
Клуб „ Усмихнато цвете „- Казанлък
Клуб „ ОМ „ – Сливен
Клуб „ ДХРЧ „ - Русе
Програма
25.06.2016г. – събота
11:00 – 11:30ч. – Регистрация на състезателите.
12:00ч. – Тържествено откриване на 21-то Държавно първенство по йога
- Приветствена реч от председателя на БФЙ – Вера Захариева
- Спектакъл „Приказка за пеперудата“ на „Хридая“, Бургас

12:15 ч. - Започва представянето на стил –„ Съчетание от асани „
Първа възрастова група – 8 -12години в следния ред: първо - момичета, след тях – момчета. Всички възрастови групи се явяват в последователност - жени, мъже като се спазва редът по списъка.
15:00 ч– Явяване на състезателите с равни резултати за класиране от първо до трето място.
15:15 ч – демонстрация на най- малкия участник Екатерина Козарева от клуб „ ДХРЧ „ – Русе
15.20 ч – демонстрация на клуб „ Усмихнато цвете“ – Казанлък
15.30 ч -– демонстрация на клуб „ ОМ „ - Сливен
15.40 ч – Награждаване на възрастовите групи в стил „ Съчетание на асани”
16.30 ч - Започва представянето на стил „ Асани „
Първа възрастова група – 8 -12години в следния ред: първо - момичета, след тях – момчета. Всички възрастови групи се явяват в последователност - жени, мъже като се спазва редът по списъка.
18:30 ч– Явяване на състезателите с равни резултати за класиране от първо до трето място.
18 : 50 ч- демострация на клуб „ Вяра „ с участието на Блага Бояджиева
Обявяване на състезателите от първо до трето място, които ще участват на следващия ден и в двата стила.
19:30ч. – Закриване на първия ден от ДП
25.06.2016г. – неделя

АБСОЛЮТЕН ШАМПИОНАТ

9:00ч.- Откриване на Абсолютен шампионат 2016
Започва представянето на стил –„ Изпълнение на Асана”
11.30 ч. - представянето на стил -„Съчетание на асани”
14:00ч. – Почивка - Демонстрация на „Хридая“
14.15 ч – Явяване на състезателите с равни резултати за класиране от първо до трето място.
14:30 ч.- Демонстрация на йога клуб „ Лотос”
15:00 ч. – Тържествено награждаване на класираните състезатели в двата стила и излъчване на Абсолютни шампиони на България.


Първенството се проведе в присъствието на Председателя на БФЙ – Вера Захариева.
Съдийският състав на първенството бе определен от Съдийската колегия на БФЙ, както следва:
Главен съдия - Ружа Стойнова , съдии – Илияна Захариева, Люба Шулева-Комитова, Виолетка Димитрова, резервен съдия – Иван Великов.
Архивът от документацията за първенството е на разположение в седалището на Съдийската колегия с адрес: гр. Бургас, ул. Ст. Стамболов № 120, ет. 6, където се съхраняват всички документи свързани с дейността на съдиите.


КЛАСИРАНЕ по възрастови групи
СТИЛ„ Съчетание“
Първа възрастова група (деца) – 8-12 г.

1.Симона Петрова Изида 1 18
2.Радостина Лесева ВЯРА 2 14.67
3. Велислава Нунева ВЯРА 3 13.67


Стил „ Асани „Втора възрастова група – 13-17г.

1. Дема Чолакова ВЯРА
2. Мартина Шебин ВЯРА
3. Богомира Христова ИЗИДА

Четвърта възрастова група – 26-35 г.

1. Мария Кирова ХРИДАЯ
2.Радостина Атанасова ХРИДАЯ
3.Блага Бояджиева ВЯРА
4.Цветелина Кърджалиева ХРИДАЯ
5.Стиляна Станкова УСМИХНАТО ЦВЕТЕ

Пета възрастова група 36-40 г.

1.Катя Керемиджян ВЯРА
2.Петя Баджева УСМИХНАТО ЦВЕТЕ
3.Ирина Кръстева УСМИХНАТО ЦВЕТЕ


КЛАСИРАНЕ
АБСОЛЮТЕН ШАМПИОНАТ
Стил „ съчетание на асани“
младша възрастова група (деца) – 8-25 г.- жени

1.Диана Авелова ХРИДАЯ
2.Никол Стоянова ИЗИДА
3.Гергана Йовчева ЙОГА
4.Радостина Лесева ВЯРА
5.Симона Петрова ИЗИДА
6.Лилиан Щерева ЙОГА

КЛАСИРАНЕ
АБСОЛЮТЕН ШАМПИОНАТ
Стил „асани“
младша възрастова група (деца) – 8-25 г.- жени

1.Дема Чолакова ВЯРА
2.Мартина Шебин ВЯРА
3.Паола Маладжикова ЛОТОС
4.Антоанета Колева ИЗИДА

Старша възрастова група 26- над 52г- жени

1.Мария Кирова ХРИДАЯ
2.Десислава Петкова ХРИДАЯ
3.Петя Баджева УСМИХНАТО ЦВЕТЕ
4.Катя Керемиджян ВЯРА
5.Радостина Атанасова ХРИДАЯ
6.Гергана Демирева УСМИХНАТО ЦВЕТЕ

КЛАСИРАНЕ НА КЛУБОВЕТЕ

ХРИДАЯ
ВЯРА
ЛОТОС
ИЗИДА
ПРАКРИТИ
ЙОГА
УСМИХНАТО ЦВЕТЕ
ЛАЗУР
ОМ

Награди за участие на демонстрация:
СК „ Вяра „ – София с участието на Блага Бояджиева